Aloesowa pielęgnacja jamy ustnej cz.II

Spośród artykułów o wysokiej zawartości miąższu aloe vera:
– Aktywator Aloesowy
Aloe First
– Galaretka Aloe Vera

które mogą zostać tu zastosowanie, najbardziej oceniana jest Galaretkę Aloe Vera ze względu na to, że nałożona wprost na śluzówkę działa stanowczo najdłużej. Można ją także ze znakomitymi efektami łączyć z innymi preparatami (np. Sachol, Aphtin, Solcoseryl) przeznaczonymi do zwalczania aft lub lekami przeciw grzybiczymi. Pamiętać należy o tym, że jeżeli białawe grzybicze naloty towarzyszą odleżynom od źle dopasowanych protez, należy w pierwszej kolejności zlikwidować źródło odleżyn. Dobrze jest ponad to pić:

Miąższ Aloe Vera

aby podnieść ewidentnie niską odporność całego organizmu. Nieco inaczej sprawa przedstawia się, jeśli to, co nazywamy „aftami” nie tylko nie znika, ale jeszcze bardziej się wzmaga lub co rusz powraca. W takim wypadku należy wytężyć czujność, ponieważ najprawdopodobniej nie mamy tu do czynienia z dolegliwością wyłącznie śluzówki jamy ustnej, ale z bardziej skomplikowanym zaburzeniem harmonii zdrowotnej całego organizmu. Wiele chorób błony śluzowej to nie dolegliwość jamy ustnej, ale wynik jakiś ogólnoustrojowych zaburzeń np. żołądkowo-jelitowych, hormonalnym, immunologicznych lub alergii pokarmowych. W takim przypadku obowiązkowo trzeba pomyśleć o ogólnym wzmocnieniu:

– Miąższ Aloe Vera
Forever Arctic-Sea
Forever Lycium Plus
Forever Garlic –Thyme
Forever Absorbent-C
oraz o uzupełnieniu na pewno występujących niedoborów białkowych, mineralnych i witaminowych:
Forever Nature-Min
– odżywka Forever Lite Ultra
Fields of Greens

Niezmiernie istotna w tym wszystkim jest zapobiegawcza rola produktów FLP, którą zawsze warto podkreślać. Masując dziąsła podczas każdego myciu wspaniałą pastą Forever Bright, nacierając codziennie na noc Galaretką Aloe Vera lub płucząc Aktywatorem Aloesowym prowadzimy, najbardziej naturalną na świecie i zarazem najbezpieczniejszą akcję zapobiegania chorobom przyzębia. Nic tak nie chroni naszych dziąseł przed atakami dotkliwych schorzeń jak zachowywanie w jamie ustnej stanu optymalnej równowagi biologicznej. Tak pielęgnowane przyzębie broni się samo- zarówno przed atakami bakterii jak i grzybów.

Pamiętajmy o jeszcze jednej ważnej kwestii – pomimo, że aloesowa pasta do zębów Forever Bright bardzo dobrze i bardzo gruntownie czyści zęby, likwidując z nich przede wszystkim tzw. płytkę nazębną – osad, który w porę nie ściągnięty twardnieje i zmienia się w kamień nazębnym. Nie zapominajmy o cyklicznym, profesjonalnym usuwaniu złogów tego kamienia z obszarów poddziąsłowych, gdyż tam działanie nawet Pasty Aloesowej już nie sięga. Przynajmniej dwa razy w roku trzeba odwiedzić gabinet dentystyczny i poddać się zabiegowi skalingu, czyli likwidacji podstępnie schowanych pod dziąsłami zmineralizowanych złogów. Stomatolog dokonując tego czyszczenia z pewnością zapyta nas, czego używamy do codziennej pielęgnacji, bo mamy takie ładne i zdrowe przyzębie…
Mamy wtenczas okazję, aby się pochwalić: w roku 1999 czytelnicy Reader’s Digest wytypowali naszą Aloesową Pastę do Zębów Forever Bright Produktem Roku. A wszak jest ona osiągalna tylko i wyłącznie poprzez sieć autoryzowanych dystrybutorów, nie ma jej ani w aptekach, ani w supermarketach. Forever Bright to wspaniały, naturalnie działający produkt o zasięgu międzynarodowym! To produkt o tak wysokiej jakości, że samo jego działanie jest najlepszą reklamą.

P.S. Polecam również drugą część artykułu Kompleksowy Program Odżywczy Forever.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s